ایجاد یک محیط بهینه برای کودکان اوتیسم|گفتار توان گستر 09121623463

ایجاد یک محیط بهینه برای کودکان اوتیسم|گفتار توان گستر 09121623463

ایجاد یک محیط بهینه برای کودکان اوتیسم|گفتار توان گستر 09121623463

 

تمرینات سودمند زیر سعی ندارد فقط یک مجموعه دستورالعمل برای هر خانواده با کودکانی با درجات مختلفی از اوتیسم ارائه دهد.نه تنها هر کودک ویژگی ها و نیازهای منحصر به فرد و متمایز از دیگری دارد، تفاوتهای بسیاری نیز میان هر خانه و خانواده و فرهنگ ها وجود دارد که ارائه یک راهکار یکسان را غیر ممکن می کند.

البته می توان اصولی را در مورد اثرات محیط زیست بر کودکان مبتلا به اوتیسم ارائه کرد تا والدین کودکان خود، خانه و فرهنگ خودشان را بررسی و تغییر دهند کمک کننده و مفید باشد.

🍀 محیط نگرشی
آیا خانه ی شما یک خانه شاد است؟ آیا سطح بالایی از استرس در خانه شما حاکمه؟ آیا انسانهای اطراف کودک شما ناراحت کننده و تنش زا هستند؟ یا نه یک حالت نگرشی؛ سهل گیری، امنیت، گرمی و احساس خوب حکم فرماست؟

در اینجا پیشنهاداتی برای ایجاد یک محیط مطلوب نگرشی برای کودکان مبتلا به اوتیسم ارائه می شود:
🍁از خودتان شروع کنید. سعی کنید آسایش و آرامش عاطفی در خود ایجاد کنید، همه شما باید بر روی خودتان کنترل داشته باشید. اگر یک نفر در محیط خانه آرامش داشته باشد بر کل سیستم خانواده تاثیر می گذارد.

🍁گفتن این مورد به نظر عجیب و غریب خواهد بود اما به یک فرد خود خواه تبدیل شوید، جسم و روح و روان خود را در اولویت قرار دهید خوب بودن در این موارد مهمترین نکته ای است که شما می توانید برای خانواده و کودک مبتلا به اوتیسم تان مفید باشید.

🍁اگر هیچ وقتی برای صرف زمان برای خودتان ندارید، سعی کنید یک راه برای آن پیدا کنید. اجازه دهید دیگران شما را حمایت کنند سعی کنید از اعضای خانواده و همسایگان و دوستان برای صرف زمان با کودکتان کمک بخواهید.

🍁کمک گرفتن از یک مشاور حرفه ای را دربرنامه تان داشته باشید یا با همسر خود صحبت کنید بخصوص اگر تنش درخانه بالاست و یا اگر خودتان را افسرده و خشمگین (یک بار در هفته در مقابل یک بار در ماه) احساس میکنید. سبک های مختلفی از مشاوره وجود دارد، یافتن کسی که به شما کمک کند بسیار سازنده خواهد بود تا با احساسات و تغییرات آن روبرو شوید.

🍁توجه داشته باشید شما چه احساسی دارید، ممکن است پس از گفتگو و مشاوره با افراد خاص احساس دلسردی و کمبود اعتماد به نفس و یا خستگی به شما دست دهد و احساس کنید زمان خود را از دست داده اید، و یا ممکن است متوجه شوید احساس مثبت و انرژی بیشتر با اعتماد به نفس بیشتر بعد از صحبت دارید که برای درمان گذرندن وقت با این شخص برای شما ارزشمند باشد. بنابراین روابطی را که می تواند به شما کمک کند را اولویت بندی کنید تا احساس قدرت و آرامش داشته باشد.

🍁تماس کودک خود با افراد بسیار متشنج و ناراحت کننده را به حداقل برسانید، بهترین کار این است اجازه بدهید کودکتان با افراد خوشحال و آرام رفت و آمد داشته باشد و او را از مردم و محیط های استرس زا دور کنید در حالی که به رشد مهارتها و اعتماد به نفس او می پردازید.
@goftardarmaniiran
🌲 محیط حسی
بسیار ی از این کودکان، تفاوتهای حسی با هم دارند به خصوص در یک یا چند حس خیلی حساس می باشند. مهم است که به محیط حسی کودک و اینکه چگونه بر کودک شما تاثیر می گذارد آگاهی داشته باشید.

🍀 صدا
آهنگ پس زمینه اکثر مردم ممکن است در خط اول آگاهی کودک قرار بگیرد، موسیقی پس زمینه، سرو صدای ماشین آلات، ترافیک و باد و گفتگوهایی که در اطراف کودک وجود دارد همه ممکن است باعث جلب توجه کودک شود در این هنگام کودک شما ممکن است ارتباط چشمی کمی برقرار کند یا کمتر تمرکز کند یا کمتر تعامل بر قرار کند تا آنجا که ممکن است شما راه هایی را برای کاهش سرو صدای اطراف پیدا کنید به ویژه زمانی که با کودک خود در حال تعامل هستید.

تلویزیون را خاموش کنید ماشین ظرفشویی را بعد از خواب کودک روشن کنید. به کاهش صدا در مکانهایی که می خواهید زمانی را به کودک خود تمرکز کنید توجه داشته باشید.

برخی از کودکان به صداهای خاصی حساس هستند به طوری که ممکن است وقتی صداهایی را در اطراف می شنوند آشفته شوند، اوقات تلخی کنند، ناله و شکایت کنند و یا گوش های خود را بگیرند.

این مهم است که بدانید آیا کودکتان به صداهایی خاصی با چه حجم خاصی حساس هستند.

لازم نیست که شما این صداها را به طور کانل حذف کنید به خصوص اگر مربوط به شخص خاصی است.

سعی کنید کودکتان را با این صداها در طول بازی یا یک فعالیت خنده دار یا زمانی که کودک آرامش دارد آشنا کنید. مثلاً رایان عاشق قلقلک بود و همچنین به صدای خنده پدرش، وقتی او بلند می خندید حساس بود بنابراین پدر رایان سعی کرد هرگز بلند نخندد، روانشناس رایان از پدرش خواست تا در طول بازی با رایان بلند بخندد و پدر وقتی رایان قلقلک می خواست در طول قلقلک خندید و صبر کرد تا ببیند آیا رایان باز می گوید قلقلک یا نه؟


behtarinalborz.ir
goftardarmanionline.ir
googleimage.ir
hamejaa.ir
medu-karaj.ir
siavashataee.ir
slpnews.ir
autismonline.ir
avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
behtarinkaraj.ir
goftardarmanikaraj.ir
goftareravan.ir
google-map.ir
googlegame.ir
googlemovies.ir
karaj-medu.ir
kardarmanialborz.ir
kardarmanikaraj.ir
loknatclinic.ir
loknatshekan.ir
neurofeedbackalborz.ir
otalborz.ir
otkaraj.ir
pff-rhs.ir
pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
siavash-ataee.ir
slpkaraj.ir
slponline.ir
speech-therapy.ir
tjhvnvlhkd.ir

درباره دکتر متخصص لکنت کودکان

گروه توانبخشی تخصصی گفتار توان گستر بزرگترین مرکز گفتاردرمانی :: کاردرمانی :: نوروفیدبک کرج می باشد منشور اهداف مرکز توانبخشی گفتار توان گستر اهداف گروه توانبخشی گفتار توان گستر صرفا در جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر و بهتر به افرادی که از درمان کامل مستاصل گشته اند می باشد واز آنجا که کلیه متخصصان و مشاوران مرکزدارای مدارک عالی و حداقل کارشناسان ارشد این رشته می باشند ورعایت شان و مقام دانش آموختگان محدود این رشته در سطح کشور ازوظایف ما می باشد ،لذا درمرحله پذیرش و درمان درمانجو بسیار سخت گیر هستیم زیرا هدف فقط ارتقا رشته و انجام خدمات بهتر است نه اهداف مالی که سبب تنزل شان این رشته و دانش آموختگان این رشته می گردد . دارای انواع دستگاههای بیو فید بک بینایی - شنیداری و برنامه های نروفیدبک و سه بعدی محرک مغز و بخش شنیداری – ادراکی دردرمان انواع اختلالات گفتاری و یادگیری کودکان عادی دچار تاخیر تکاملی گفتار کودکان دچار لکنت -فلج مغزی - کم توانی ذهنی و طیف اوتیسم و آماده سازی برای سنجش بدو ورود به مدرسه هر جلسه گروه درمانی شامل SI - تربیت شنیداری - آموزش ذهنی - ماساژ و تحریک اندامهای گویایی - استفاده از دستگاههای بیو فیدبک و نوروفیدبک و برنامه های کامپیوتری خاص هر کودک می باشد که استفاده از تمامی امکانات مرکز میسور می باشد . مرکز گفتار توان گستر - کرج - رجایی شهر - بلوار انقلآب - بین سیزدهم و چهاردهم - نبش میدان اتحاد - ساختمان آراد 02634405830 -09121623463

نظرات بسته اند

رفتن به بالا
Call Now Buttonارزیابی و مشاوره رایگان