webtab
حفظ سلامت کبد و پیشگیری از بیماریهای کبدی با راهکارهای تغذیه‌ای و مراقبتی|مکز گفتاردرمانی تخصصی در عظیمیه0921623463

حفظ سلامت کبد و پیشگیری از بیماریهای کبدی با راهکارهای تغذیه‌ای و مراقبتی|مکز گفتاردرمانی تخصصی در عظیمیه0921623463

حفظ سلامت کبد و پیشگیری از بیماریهای کبدی با راهکارهای تغذیه‌ای و مراقبتی|مکز گفتاردرمانی تخصصی در عظیمیه0921623463

 

کبد وظایف بسیاری در بدن انجام می‌دهد و اختلال در آن به منزله مشکل و بیماری در کل بدن است. حفظ سلامت کبدنیاز به انجام یک سری راهبردهای تغذیه‌ای و سبک زندگی دارد. انجام این راهبردها ساده و پیشگیرانه است اما به شما کمک می‌کند سلامت کبد خود را تضمین کنید و در صورت دچار شدن به بیماریهای کبدی روند آن را معکوس کنید.

نوشیدن قهوه برای سلامت کبد شما مفیداست

حفظ سلامت کبد

افرادی که روزانه چند فنجان قهوه می‌نوشند کمتر دچار بیماریهای کبد از جمله سرطان و اسکار (فیبروز، سیروز) می‌شوند. این نوشیدنی حتی ممکن است آن بیماری‌ها را در افراد مبتلا، کاهش دهد. قهوه تصفیه شده، فوری و اسپرسو همگی خوب هستند. با این حال با وجود مفید بودن قهوه، نمی‌تواند جای یک رژیم غذایی متعادل، وزن سالم، مقدار زیادی آب و ورزش منظم برای سلامت کبد را بگیرد.

از مصرف زیاد استامینوفن خودداری کنید

حفظ سلامت کبد

این ماده در بیش از ۶۰۰ دارو از جمله بسیاری از داروهای سرما خوردگی و آنفولانزا وجود دارد. اکثر بزرگسالان نباید بیش از ۴۰۰۰ میلی گرم در روز مصرف کنند. بیشتر از این مقدار می‌تواند به سلامت کبد شما صدمه بزند. سعی کنید استامینوفن را بیش از یک عدد در روز مصرف نکنید و هرگز بیش از آنچه که روی بسته بندی درج شده، مصرف نکنید.

رعایت ایمنی در رابطه جنسی

حفظ سلامت کبد

شما باید از خودتان و شریک جنسیتان از بیماریهایی که می‌توانند از طریق رابطه جنسی گسترش یابند، از جمله آنهایی که به کبد صدمه می‌زنند، محافظت کنید. یکی از آنها هپاتیت C است، که کبد را به طور مستقیم عفونی می‌کند و می‌تواند صدمات جدی به آن بزند. اکثر افراد متوجه این بیماری نمی‌شوند تا زمانی که سالهای بعد صدمه زیادی به آنها زده باشد. پزشکتان می‌تواند با آزمایش متوجه آن بشود.

داروهای مناسب مصرف کنید

حفظ سلامت کبد

اگر چه استامینوفن متداولترین دارویی است که می‌تواند به سلامت کبد شما صدمه بزند اما داروهای دیگری هم هستند که این کار را می‌کنند بخصوص اگر آنها را بصورت مستقیم مصرف نکنید. این ممکن است بستگی به ژنهای شما، داروهای تجویزی دیگر و غذاهایی که مصرف می‌کنید، داشته باشد. اگر احساس خستگی، تهوع یا خارش دارید یا متوجه زردی پوست یا چشمان (زردی) پس از شروع مصرف یک داروی جدید شدید، حتما این مساله را با پزشکتان در میان بگذارید. استاتینها (مثل آتورواستاتین)  برای کلسترول بالا و آنتی بیوتیکهای خاص (آموکسی سیلین، کلیندامایسین، اریترومایسین) نمونه‌های دیگر هستند.

مکملهایتان را بررسی کنید

حفظ سلامت کبد

تقریبا یک چهارم آنها به کبد صدمه می‌زنند. گیاهانی مانند گل گاو زبان،  سنفیتون، سنگدانه و پای خر (پای کره اسبی) دارای آلکالوئیدهای پیرولیزیدین هستند که می‌توانند عروق خونی کووچک داخل اندام را به مرور زمان یا حتی همان بار اول (اگر زیاد مصرف شوند)، گشاد کنند. گیاهان دیگر همچون Atractylis gummifera، Camellia sinesis، چاپارل (نوعی بوته خاردار)، مامیران، کلپوره، روغن پونه (مورد استفاده در چای) هم می‌توانند موجب مشکلات کبدی شوند.

درمانهای سنتی کبد را خودسرانه انجام ندهید

حفظ سلامت کبد

درمانهای سنتی کبد مثل خار مریم، زردچوبه و گون تحقیقات زیادی در مورد آنها انجام نشده است. نقره کلوئید که گاهی اوقات (با کمی پشتوانه علمی) برای هپاتیت C استفاده می‌شود، عوارض جانبی غیر قابل برگشتی همچون آبی کردن رنگ پوست را برای شما ایجاد می‌کند. در مورد تمام قرصها، گیاهان و مکملهایی که مصرف می‌کنید به پزشک خود اطلاع دهید. اول هر کدام از آنها را بررسی کند چون ممکن است با دیگری تداخل داشته باشد.

مصرف الکل به سلامت کبد صدمه می‌زند

حفظ سلامت کبد

مضرات الکل بر کسی پوشیده نیست اما برای کبد اهمیت این موضوع دو چندان می‌شود. به هنگام نوشیدن الکل، کبد انجام چیزهای دیگر را متوقف می‌کند بنابراین می‌تواند آن را از خون حذف کند. اگر اینکار را زیاد انجام دهید به این اندام فشار می‌آورد و می‌تواند به آن صدمه بزند. به مرور زمان این کار منجر به «کبد چرب» خواهد شد. همچنین موجب می‌شود باکتریهای بیماریزا داخل روده رشد کنند که می‌توانند به کبد مهاجرت کرده و موجب صدمه به کبد شوند.

میوه‌ها  و سبزیجات رنگارنگ بخورید

حفظ سلامت کبد

خوردن میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ به شما این اطمینان را می‌دهد که همه مواد مغذی و فیبری را که نیاز دارید، مصرف می‌کنید. از کربوهیدراتهای تصفیه شده همچون دوناتها و نان سفید اجتناب کرده و در عوض از برنج قهوه‌ای، نان و غلات صبحانه کامل استفاده کنید. کمی گوشت، لبنیات و چربی می‌توانند به شما کمک کنند. البته زیاد مصرف نکنید و به دنبال چربیهای خوب تخمه‌ها، دانه‌های روغنی و آجیلها باشید.

سلامت وزن به سلامت کبد کمک می‌کند

حفظ سلامت کبد

این به معنای حفظ شاخص توده بدنی (BMI) بین ۱۸ تا ۲۵ است. نرم افزارهای آنلاین و قابل نصبی هستند که به شما کمک می‌کنند تا این عدد و سایر شاخصهای وزنی را بدست آورید. ورزش کنید و رژیم غذایی متعادل بهترین راه برای کمک به حفظ وزن مناسب و کاهش شانس ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی است. پزشک شما می‌تواند وزن هدف را برای شما مشخص کند و به شما کمک کند تا در طولانی مدت به وزن مطلوب خود دست پیدا کنید.

دستهایتان را بشویید

حفظ سلامت کبد

این یک روش ساده برای از بین بردن باکتریهایی ست که می‌توانند به کبد شما صدمه بزنند. فقط کمی صابون و آب گرم به شما کمک خواهد کرد. این کار بخصوص قبل از آماده کردن غذا و بعد از رفتن به دستشویی بسیار مهم است. شما می‌توانید هپاتیت A را در تماس دستها با آب یا غذای آلوده دریافت کنید.

سلامت کبد با ورزش منظم

حفظ سلامت کبد

این کار به حفظ وزن شما در حد مطلوب کمک می‌کند تا شما را در برابر بیماری کبد چرب غیر الکلی حفاظت کند. اما حتی گر شاخص توده بدنی شما تغییر نکند، ورزش به شما کمک خواهد کرد. چرا؟ چون عملکرد انسولین را بهتر خواهد کرد و تری گلیسرید را که یک نوع چربی خون است، می‌سوزاند.

از سموم اجتناب کنید

حفظ سلامت کبد

این مواد سمی و خطرناک ممکن است در مواد پاک کننده، اسپریها، حشره‌ کش‌ها و اقلام خانگی دیگر موجود باشند. اگر شما با آنها تماس داشته باشید، جذب کنید یا به مقدار زیاد آنها را تنفس کنید می‌توانند به سلولهای شما صدمه بزنند. شما می‌توانید با پوشیدن ماسک و دستکش و باز کردن پنجره‌ها به هنگام استفاده از آنها، از خودتان محافظت کنید.

مراقب خطرات تزریق باشید

حفظ سلامت کبد

اگر شما یا کسی که می‌شناسید اهل تزریق مواد مخدر هستید باید برای هپاتیت C که از طریق خون شیوع پیدا می‌کند، آزمایش بدهید. اگر حتی یک تزریق اشتباهی یا تصادفی داشتید همین موضوع درست است. آزمایش خون می تواند به شما بگوید که آیا تا به حال ویروس هپاتیت C داشته‌اید یا خیر.

صدمه به کبد را بررسی کنید

حفظ سلامت کبد

این موضوع بخصوص اگر اهل نوشیدن مشروبات الکلی باشید یا سابقه خانوادگی بیماری کبد داشته باشید، برای پزشک شما مهم است. درمان اولیه به شما کمک می‌کند چون ممکن است در ابتدا علائمی نداشته باشید. اگر هپاتیت C دارید باید آزمایش بدهید. از جمله برای افراد زیر باید انجام شود:

  • داشتن تزریق خون قبل از سال ۱۹۹۲
  • تزریق مواد مخدر
  • انجام دیالیز
  • ابتلا به HIV
  • برخورد تصادفی با سوزن آلوده
  • انجام خالکوبی از مکانی غیر قانونی
  • تولد بین سال ۱۹۴۵ و ۱۹۶۵

انجام واکسیناسیون

حفظ سلامت کبد

شما می‌توانید برای پیشگیری از هپاتیت A و هپاتیت B واکسن بزنید البته برای هپاتیت C واکسنی وجود ندارد. تعد زیادی از بچه‌ها واکسن زده‌اند اما ممکن است بسیاری از بزرگسالان نزده‌ باشند. با پزشکتان صحبت کنید تا ببینید آیا به آن نیاز دارید یا خیر. این موضوع بخصوص در صورتی که سیستم ایمنی شما ضعیف باشد یا اخیرا مقداری صدمه به کبد شما وارد آمده باشد، مهم است.


behtarinalborz.ir
goftardarmanionline.ir
googleimage.ir
hamejaa.ir
medu-karaj.ir
siavashataee.ir
slpnews.ir
autismonline.ir
avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
behtarinkaraj.ir
goftareravan.ir
google-map.ir
googlegame.ir
googlemovies.ir
karaj-medu.ir
kardarmanialborz.ir
kardarmanikaraj.ir
loknatclinic.ir
loknatshekan.ir
siavashataee.com
goftardarmani.com
neurofeedbackalborz.ir
otalborz.ir
otkaraj.ir
pff-rhs.ir
pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
siavash-ataee.ir
slpkaraj.ir
slponline.ir
speech-therapy.ir
tjhvnvlhkd.ir
کرج شهرک بهارستان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج باغستان شرقی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج عظیمیه , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سه راه گوهردشت , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج رجایی شهر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج گوهردشت , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج چهارراه طالقانی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کلاک , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرجو , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حصار , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج وسیه , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج باغ پیر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج بیلقان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسین‌آباد بیلقان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج علی‌آباد پرگیرک , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج تپه مرادآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج بیدستان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج صحرای ویان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج جوادآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج نهر رستم , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج دره دروا , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسن‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حاجی‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج صوفی‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج وهرجرد (ورگرد) , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج دلمبر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حیدرآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج میان‌جاده , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج شنبه‌دژ , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج نوزمین , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سیاه کلان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کسین , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کارخانه قند , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسین‌آباد مهرشهر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج جو مردآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرحد آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج آسیا برجی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرآسیاب

webtab

درباره 09121623463

گروه توانبخشی تخصصی گفتار توان گستر بزرگترین مرکز گفتاردرمانی :: کاردرمانی :: نوروفیدبک کرج می باشد منشور اهداف مرکز توانبخشی گفتار توان گستر اهداف گروه توانبخشی گفتار توان گستر صرفا در جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر و بهتر به افرادی که از درمان کامل مستاصل گشته اند می باشد واز آنجا که کلیه متخصصان و مشاوران مرکزدارای مدارک عالی و حداقل کارشناسان ارشد این رشته می باشند ورعایت شان و مقام دانش آموختگان محدود این رشته در سطح کشور ازوظایف ما می باشد ،لذا درمرحله پذیرش و درمان درمانجو بسیار سخت گیر هستیم زیرا هدف فقط ارتقا رشته و انجام خدمات بهتر است نه اهداف مالی که سبب تنزل شان این رشته و دانش آموختگان این رشته می گردد . دارای انواع دستگاههای بیو فید بک بینایی - شنیداری و برنامه های نروفیدبک و سه بعدی محرک مغز و بخش شنیداری – ادراکی دردرمان انواع اختلالات گفتاری و یادگیری کودکان عادی دچار تاخیر تکاملی گفتار کودکان دچار لکنت -فلج مغزی - کم توانی ذهنی و طیف اوتیسم و آماده سازی برای سنجش بدو ورود به مدرسه هر جلسه گروه درمانی شامل SI - تربیت شنیداری - آموزش ذهنی - ماساژ و تحریک اندامهای گویایی - استفاده از دستگاههای بیو فیدبک و نوروفیدبک و برنامه های کامپیوتری خاص هر کودک می باشد که استفاده از تمامی امکانات مرکز میسور می باشد . مرکز گفتار توان گستر - کرج - رجایی شهر - بلوار انقلآب - بین سیزدهم و چهاردهم - نبش میدان اتحاد - ساختمان آراد 02634405830 -09121623463

نظرات بسته اند