تکنیک کمپرداون ، برای ایجاد روانی گفتار ، در نوجوانان و افراد بزرگسال دچار لکنت

روش کمپرداون با اثبات کارایی خود در درمان لکنت ، تبدیل به یکی از روش‌های محبوب و معتبر در سراسر جهان شده است. این روش با تمرکز بر تکنیک‌های علمی و مؤثر، به شما کمک می‌کند تا بهبود قابل توجهی در کنترل لکنت و بهبود روانی در گفتار خود بدست آورید.

روش کمپرداون یک تکنیک است که در درمان افراد دچار لکنت استفاده می‌شود. این روش یک تکنیک شکل‌ دهی به گفتار افراد دچار لکنت است که تمرکز خود را بر کاهش فراوانی و شدت لکنت قرار می‌دهد و با تغییر الگوهای گفتاری در افراد دچار لکنت موجب درمان لکنت می شود. این روش شامل استفاده از سبک صحبت کردن کند و ریتمیک ، به همراه شکل دهی مداوم برای بهبود گفتار روان است که ما در اینجا با استفاده از هوش مصنوعی الگوهای گفتاری کشیده ای تولید کرده ایم که با تقلید و تکرار هرروزه این الگوها به تدریج و ناخودآگاه این الگوهای گفتارروان جایگزین گفتار پر از لکنت شما خواهد شد .

درمان لکنت ؟

تشخیص به موقع ، آسیب شناس گفتار و زبان متخصص

جدیدترین دوره ها

ما همیشه در کنار شما هستیم

  • پکیج دکتر لکنت قسمت دوم ( مناسب سن 3 تا 12 سال ) پکیج دکتر لکنت قسمت دوم ( مناسب سن 3 تا 12 سال )
  • پکیج دکتر لکنت قسمت اول پکیج دکتر لکنت قسمت اول مناسب برای سن 3 تا 12 سال
  • دوره تخصصی شش ماهه vip لکنت بزرگسال به همراه دستگاه easy-speech رایگان دوره تخصصی شش ماهه vip لکنت بزرگسال
  • Answers to parents' questions about stuttering پکیج کامل پاسخ به پرسشهای والدین درباره لکنت​
  • پکیج لکنت بزرگسال ویژه ایرانیان خارج از کشور قسمت اول پکیج لکنت بزرگسال ویژه ایرانیان خارج از کشور قسمت اول

خدمات گفتارتوانگستر

اطمینان خاطر و آرامش شما

دوره آنلاین لکنت کودکان

معمولاً بهترین سن برای درمان لکنت پیش از دبستان می باشد و اولویت با از بین بردن عوامل فشار محیطی در خانواده است، زیرا درمان لکنت نیاز به آگاهی، استمرار و تغییردر خانواده دارد و با مراجعه هفتگی دو الی سه مرتبه و هر بار نیم ساعت، درمانگر به تنهایی نمی تواند از پس درمان این اختلال بدون همکاری خانواده برآید .لکنت زبان دارای ویژگی های منحصر به فرداست، معمولا به صورت دوره ای دوره های بهبود خودبه خود دارد، که با گذشت زمان به سمت تشدید علایم پیش می رود .فرد دچار لکنت زبان در تنهایی و خواندن شعر و آهنگ بسیار روان و سلیس صحبت می کند و بروز لکنت وی بیشتر در برخورد با اشخاص و موقعیت های مختلف می باشد.

درمان غیرمستقیم

درمان غیر‌مستقیم، تغییر رفتار و شیوه برخورد والدین و اطرافیان با فرد دچار لکنت زبان است و مستقیما به رفع موانع تکلمی نمی‌پردازد. درمان غیرمستقیم برای کودکان زیر ۵ سال مفید است و اولین گزینه‌ای است که متخصصین پیشنهاد می‌کنند. با این وجود چنانچه کودک شما در سنین زیر ۵ سال است و شدت و میزان لکنت او هفته به هفته رو به افزایش است، باید درمان‌های مستقیم را شروع کنید. در درمان غیرمستقیم اغلب به مفاهیمی پرداخته می‌شود که موجب لکنت کودک شده‌اند. منظور از مفاهیم موضوعاتی است که کودک علیرغم میل به گفتن آنها قادر به ادای درستشان نیست. هدف درمان غیرمستقیم، ایجاد محیطی آرام و بدون فشار برای صحبت کردن کودک است.

دوره آنلاین لکنت بزرگسالان

طی‌ سالهای اخیر تحقیقات حاکی از آنند که گفتار افراد بالغی که مبتلا به لکنت هستند با فعالیت غیر معمول مغز مرتبط است. با وجودی که یافته های این تحقیقات بسیار متنوع است تحلیل چند جانبه ای که اخیرا انجام شده نشان دهنده افزایش فعال سازی نیمکره راست و کاهش فعالیت گیجگاه بوده و در بخش مخچه نیز برخی‌ نواحی به صورت غیر معمول فعال شده ا‌ند. در ساختار مغز نیز مواردی خلاف قاعده در افراد بزرگسال مبتلا به لکنت گزارش شده است . فاکس و همکارانش دریافتند که وجود نظریه ای درباره لکنت که بتواند نظام های عصبی و فعالیت هایی‌ را که مشاهده شده ا‌ند را در هم ادغام کند ضروری است.

گفتاردرمانگر

درمانگر تخصصی لکنت

نظرات مراجعین

درباره دوره ها

عضو ویژه شوید

با تهیه اشتراک ویژه به تمام دوره های ویژه سایت دسترسی دارید!

اشتراک یکماهه

امکانات آتی سایت ، فعلا این مورد فعال نیست .

اشتراک 3 ماهه

امکانات آتی سایت ، فعلا این مورد فعال نیست .

اشتراک یکساله

امکانات آتی سایت ، فعلا این مورد فعال نیست .

 

 

برنامه Camperdownبرنامه درمان رفتاری است ، ویژه نوجوانان و بزرگسالانی که لکنت دارند

برنامه کمپرداون ، درمانی برای بزرگسالان و نوجوانانی است که لکنت دارند. هدف برنامه کمپرداون این است که به افراد دچار لکنت کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه لکنت را در حین صحبت کردن روزانه کنترل کرده و کاهش دهند و به گفتارروان دست پیدا کنند . در ابتدا ممکن است هنگام شروع گفتار درمانی بسیار آهسته صحبت کند، اما با گذشت زمان، می تواند به الگوی گفتاری طبیعی برسند .

برنامه کمپرداون  یک درمان مداخله ای – رفتاری برای نوجوانان  و بزرگسالان دارای لکنت است. این برنامه در مرکز تحقیقات لکنت استرالیا توسعه یافته است. برنامه کمپرداون برای بزرگسالانی که لکنت دارند استفاده می شود، از تکنیک گفتار تغییر یافته استفاده می کند.

طول مدت درمان در برنامه کمپرداون در مراجعین مختلف متفاوت است.

یک – سن مراجع

دو- انجام به موقع و روزمره تمرینات

سه- میزان علاقه و نیاز به درمان 

چهار- ناراضی بودن از موقعیت فعلی و نیاز به گفتار روان برای رسیدن به موفقیت بیشتر در زندگی 

در این روش بدون آموزش شیوه ای خاص و فقط با گوش دادن و همخوانی با الگوی گفتاری تغییر یافته و طی مراحل مشخص درمانی به صورت نا خود آگاه به گفتاری روان دست خواهید یافت .